$type=grid$meta=0$readmore=0$snippet=0$count=4$show=home

$type=ticker$meta=0$readmore=0$snippet=0$columns=4$count=9$show=home

Wat je nog niet wist over secretaressedag

Secretaressedag is dé dag waarop secretaresses in de bloemetjes worden gezet. Vaak wordt dit zelfs heel letterlijk genomen want bloemen blijven het meest gegeven geschenk op deze derde donderdag van april. Onderzoek toont echter aan dat steeds minder en minder werkgevers iets doen met deze
dag, en dat is jammer!

De eerste Secretaressedag vond plaats in 1952 in de Verenigde Staten. In 1989 kwam dit concept overgewaaid naar Europa en is het ook bij ons een traditie geworden, hoewel deze feestdag ondertussen een hele evolutie heeft ondergaan. Men spreekt nu vaker over Management Assistant Day, om het gevarieerde en vooral ruimer wordende takenpakket van deze functie te vatten.

Veel management assistants zijn een sleutelfiguur in een organisatie. Ze zijn het uithangbord van de organisatie, want het zijn de assistants die vaak het eerst in contact komen met potentiële klanten. In een onderzoek van Robert Half in 2015 kwam een sterk veranderende rol van de management assistant naar voren. Zo krijgen ze er steeds meer projecten en verantwoordelijkheden bij. Men verwacht veel flexibiliteit van hen, meer zelfstandigheid en initiatief name. Deze drie vaardigheden vormen dan ook de Top 3 van belangrijkste 'soft skills' voor management assistants. Kortom, de tijd dat een management assistant vooral vlot moest kunnen typen, goed moest zijn in talen, en een krak moest zijn in MS Office is definitief voorbij.

Ondanks deze inhoudelijke jobswitch zijn er nog steeds mensen die Secretaressedag discriminerend en seksistisch vinden. Men vindt het niet meer van deze tijd om zoveel aandacht te besteden aan slechts één functie in de organisatie. Appreciatie voor goed werk is belangrijk, maar dit geldt ook voor alle andere functies binnen een bedrijf. Bevinden er zich dan geen hardwerkende boekhouders, schoonmakers, verkopers of zelfs CEO's in elk bedrijf? Wat met onze mannelijke secretarissen? Mogen we hen dan niet vieren?

Ik kan deze critici niet helemaal ongelijk geven, want net zoals bij Valentijn is het niet alleen die ene dag van het jaar dat je moet tonen dat je de ander apprecieert. Nee, deze waardering moet er het hele jaar door zijn. Dat ene geschenk op Management Assistant Day gaat geen heel jaar goedmaken, maar ik ben er wel van overtuigd dat dat ene geschenk wel een onmisbare schakel is van een hele ketting van noodzakelijke én oprechte waarderingen het hele jaar door.

Net doordat Secretaressedag sterk aan bod komt in de media, creëert het namelijk verwachtingen bij de assistant. Stiekem hopen velen toch op een cadeautje. Schuif het daarom niet zomaar aan de kant, maar beschouw deze dag als een uitgelezen kans om nog eens extra je waardering uit te drukken. Met de nadruk op extra, want zoals reeds eerder gezegd is één blijk van waardering per jaar absoluut niet voldoende.

Nog steeds niet overtuigd?

Wel, dan daag ik je uit om het over een hele andere boeg te gooien, en om terug te gaan naar de oorsprong van Secretaressedag.

De oorspronkelijke bedoeling van Secretaressedag was om de secretaresse te bedanken, stil te staan bij de toegevoegde waarde van de functie voor de organisatie en om het imago van de job te verbeteren. Waarom laat je de bos bloemen niet achterwege, en schrijf je eens neer wat de toegevoegde waarde is van jouw management assistant. Wedden dat je hier een blijvende indruk mee zal nalaten!

We geven hieronder enkele inspirerende boodschappen die je ongetwijfeld zullen helpen om jouw waardering onder woorden te brengen.

"Elke dag geef je het beste van jezelf. Niet alleen onze klanten, maar ook je collega's help je telkens met de glimlach en met de nodige professionaliteit verder. Je inzet en enthousiasme werken aanstekelijk. Je bent voor ons van onschatbare waarde. Daarom, dank je wel!"

"Bedankt voor het meedenken en je goede zorgen, voor je inzet en je kracht. Je bent niet alleen een vaste en toegewijde waarde voor ons team, maar je bent ook een onmisbare schakel voor het succes van onze organisatie. Bedankt voor alles!"

"Bedankt voor je inzet, voor je flexibiliteit, voor je niet aflatend enthousiasme dag in dag uit. Vandaag is het jouw dag! Geniet er van."

"Jij bent onze Queen/King of the office. Jij bent een toppertje - eerste klas. Jij bent onze rots in de branding. Het klinkt misschien allemaal zo cliché, maar toch kunnen we geen andere woorden vinden die beter uitdrukken wat jij voor ons betekent. Bedankt voor alles!"

"Je bent onze steun en toeverlaat. Jouw positieve instelling en "can do attitude" is een inspiratiebron voor vele collega's. We zijn heel trots dat je deel uitmaakt van ons team. Bedankt voor wie je bent, en wat je doet, dag in dag uit!"

Of misschien kan volgend leuk weetje wel een geslaagde opener zijn voor jouw blijk van waardering. Volgens de dikke Van Dale komt het woord secretaresse van het Franse secret, geheim dus. Of met andere woorden, van oudsher wordt het beroep geassocieerd met vertrouwen en discretie.

Mooi woorden, toch?

Leen Joos

$type=three$meta=0$c=9$p=1$show=/p/loyalty.html

$type=three$meta=0$c=9$p=1$show=/p/engagement.html

$type=three$meta=0$c=9$p=1$show=/p/welzijn.html

$type=three$meta=0$c=9$p=1$show=/p/performance.html

$type=three$meta=0$c=9$p=1$show=/p/cultuur.html

$type=three$meta=0$c=9$p=1$show=/p/leadership.html

$type=three$meta=0$c=9$p=1$show=/p/change.html

In de kijker_$type=sticky$meta=0$count=4$cate=1$show=/p/over-ons.html

In de kijker_$type=sticky$meta=0$count=4$cate=1$show=/p/contact.html

In de kijker_$type=sticky$meta=0$count=4$cate=1$show=post

$type=carousel$show=post

Naam

change,3,cultuur,19,engagement,17,leadership,14,loyalty,2,performance,8,welzijn,18,
ltr
item
HR Nieuws: Wat je nog niet wist over secretaressedag
Wat je nog niet wist over secretaressedag
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi9V-ulbgKFiFm-f2q03s8SVDLY67B8M2dQMoHeRROrG7fO-uP66PsAK_a9atLEfuwz8nsQOJ0JUgvLbK2nfGGwgZuUA_Y_pCJxola1Xxg-j2VdbKgJzGwY0HOufBG_PuDZuzUkPTUV44t_/s640/secretary-day-secretaresse-dag.jpg
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi9V-ulbgKFiFm-f2q03s8SVDLY67B8M2dQMoHeRROrG7fO-uP66PsAK_a9atLEfuwz8nsQOJ0JUgvLbK2nfGGwgZuUA_Y_pCJxola1Xxg-j2VdbKgJzGwY0HOufBG_PuDZuzUkPTUV44t_/s72-c/secretary-day-secretaresse-dag.jpg
HR Nieuws
https://www.hrnieuws.be/2018/04/wat-je-nog-niet-wist-over.html
https://www.hrnieuws.be/
https://www.hrnieuws.be/
https://www.hrnieuws.be/2018/04/wat-je-nog-niet-wist-over.html
true
2714285598306982913
UTF-8
Alle berichten Geen berichten gevonden BEKIJK ALLES Lees meer Antwoord Cancel antwoord Delete Door Home BLZ BERICHTEN Bekijk alles AANBEVOLEN LABEL ARCHIEF ZOEK ALLE BERICHTEN Geen berichten gevonden Back Home Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zon Maa Din Woe Don Vrij Zat Januari Februari Maart April Mei Juni Juli Augustus September October November December Jan Feb Mar Apr Mei Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec zoaps 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Volgers Volg THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy